CONSIDERATIONS TO KNOW ABOUT INTERNET HıZ TESTI SPEEDTEST

Considerations To Know About internet hız testi speedtest

Considerations To Know About internet hız testi speedtest

Blog Article- Take a look at with just one connection to simulate downloading a file or a number of connections to know max pace

Başvurunuz esnasında paylaşacağınız GSM numarası, Ad-Soyadı, hizmet almak istediğiniz adreste mevcut altyapıya uygun Netspeed ürün ve kampanyaları hakkında tarafınıza bilgi verilebilmesi, tarafınızla iletişime geçilebilmesi ve dimension doğru şekilde hitap edilebilmesi amaçlarıyla istenmektedir.

Netspeed internet altyapı sorgulama sistemiyle sadece adres bilginizle alabileceğiniz maksimum hızı ve fiber altyapı durumunu kolayca sorgulayın.

” Sorusunu aklınızda bulundurun. yalnızca bağlantıyı ne için kullanmak istediğinizle ilgili olarak yanıtlanabilir.

SpeedTest’i bu kategorideki en iyi hizmet yapan şey, dünyaya yayılmış binlerce Speedtest sunucusudur. Pek çOkay lokasyona yayılmış fiziksel sunucuların VPN hizmetini kullanan kullanıcıların erişim hızlarını olumlu yönde etkilediğini hepimiz biliyoruz.

Listede bulunan çoğu hız testi sitesi Speedtest altyapısını kullansa da İnternet Servis Sağlayıcısı (ISP) değişikliğine göre farklı sonuçlarla karşılaşabilirsiniz.

Hız testi sayfası hariç tüm açık sayfa ve uygulamaları kapatın ya da pasif hale getirin: İnternet hız testi yaparken bilgisayarınızda veya cihazınızda arka planda çalışan uygulamalar olabilir internet bağlantınızı kullanarak doğru sonuç almanızı engelleyebilir.

Hız testini başlattığınızda konumunuz otomatik olarak belirlenir ve konumunuza en yakın sunucu tespit edilir. Ancak bazı durumlarda örneğin kullanmakta olduğunuz VPN veya benzeri uygulamalar nedeniyle sunucu konumunun yanlış seçilmesine neden olabilir.

O andaki bağlantınızın kaç Mbps olduğunu ve mevcut bağlantınızın kalitesini gösteren teste hız testi denir. İnternet hız testinde önemli olan bazı noktalar bulunur. Bu testi yaparak internet servis sağlayıcınızın size sunduğu hızla o anda kullandığınız hızın birbirine yakın olup olmadığını görebilirsiniz. İnternet hız testi yaptığınızda exam dimension ping, yükleme ve indirme hızlarını belirtir. İnternet servis sağlayıcılarının tamamı indirme veya diğer advertisementıyla “Down load” hızıyla taahhüt verir.

İnterneti nasıl kullanmak istediğinize karar verdikten sonra internet hızınızı ölçmeniz ve altyapınızı sorgulamanızı öneriyoruz.

In case you depend on Speedtest to diagnose connectivity concerns and keep your Internet assistance provider and carriers straightforward, we would be thrilled in the event you would go away us some comments in the Application Retailer. Many thanks and satisfied testing!

Yakın bir duvara ateş ettiğinizde, merminin sıktığınız yüzeyden sekip geri İnternet Hız Testi gelmesi kısa sürecektir. Ancak bulunduğunuz yerden daha uzak bir duvara ateş ettiğinizde mermiyi merminin o ateş ettiğiniz Hız testi yüzeye ulaşması ve o yüzdenden sekip geri gelmesi daha uzun süre alacaktır.

Bu işlemin tamamlanma süresi internet bağlantınızın Hız testi kalitesini ve hızını belirtmektedir. Test işlemini yaparken herhangi bir internet veri trafiğine neden olacak işlem yapmamanız çıkacak olan sonucun daha sağlıklı olmasını sağlayacaktır.

Check sonucuna göre; Down load: Veri indirme hızınızı, dolayısı ile internet bağlantı hızınızı ve kalitesini temsil eder. Servis sağlayıcınıdan aylık ödemeler dahilinde alış olduğunu hizmetin ifade ettiği internet hızını bu testin sonucunda da almanız beklenilmelidir.

Report this page