İNTERNET HıZ TESTI - AN OVERVIEW

İnternet Hız Testi - An Overview

İnternet Hız Testi - An Overview

Blog ArticlePopüler bir internet servis sağlayıcısı kullanıyorsanız, İnternet Frog hızını test aracı da aynı anda gösteren hız testi için ISP’nizin derecelendirme kullanılır sizinle aynı ISS kullanarak diğer insanlar tarafından kazanılmış hızı gösteriyor.

Modeminizden internete bağlanan başka cihazlar varsa bunları kapatınız. Bilgisayarınıza DNS adresleri elle girilmişse bunları otomatik konuma getirerek servis sağlayıcıdan DNS adreslerini almasını sağlayınız.

Check sırasında dosya indirme programları, İnternet radyosu, posta istemcileri, anlık mesajlaşma programları ve İnternet trafiğini kullanan diğer programları kapatmanızı öneririz.

Başka bir deyişle, internet servis sağlayıcınız eğer forty Mbps internet hızı vadetmişse ve sonuç ekranınızda 38 Mbps görüyorsanız, ISP'nin vadettiği değeri ortalama değeri yakaladığı söylenebilir. Ancak sonuç ekranında 20 Mbps ve civarı bir internet hızı ile karşı karşıya iseniz, ödediğiniz ücretin karşılığını alamıyorsunuz demektir. Bu tür durumlarda internet servis sağlayıcınızla görüşmeniz gereklidir.

Hız Testi sonuçlarınızı daha hızlı çıkartmak için en önemli olan şartwork, mutlaka bilgisayarınızı kablo ile modeme bağlamaktır. Unutmayınız en doğru ve kesin sonucu kablo bağlantısı verir.

Just an awesome idea that provides really, very practical data concerning gauging in-the-minute down load/add bandwidth capability. Along with that, the app continues to run as reliably and smoothly as ever.

İnternete bağlanamıyorsanız, sorunu tespit edip belirlemek ve tekrar online olmak için sırasıyla yapabileceğiniz bir kaç kontrol işlemi vardır.

Başvurunuz esnasında paylaşacağınız GSM numarası, Ad-Soyadı, hizmet almak istediğiniz adreste mevcut altyapıya uygun Netspeed ürün ve kampanyaları hakkında tarafınıza bilgi verilebilmesi, tarafınızla iletişime geçilebilmesi ve measurement doğru şekilde hitap edilebilmesi amaçlarıyla istenmektedir.

Bu noktada bilgisayarın veriyi ne kadar sürede elde ettiği ve bu veriyi elde ederken ne kadar veri kullanıldığı incelenir.

Testi bir Hız testi cep telefonu veya taşınabilir herhangi bir cihaz ile yapacaksanız modeme mümkün olduğunca yakın durun. Bir bilgisayarınız varsa, great olan ağ kablosunu ona bağlamaktır.

"İnternet hız testi nedir?" sorusunu cevapladığımız içeriğimizde de belirttiğimiz gibi tüm internet sizin yakınınızda bulunmuyor. Bu sebepten dolayı her zaman alabildiğiniz en yüksek hızı almanız mümkün olmayabiliyor.

Hız Testi sonuçlarınızı daha hızlı çıkartmak için en önemli olan şart, mutlaka bilgisayarınızı kablo ile modeme bağlamaktır. Unutmayınız en doğru ve kesin sonucu kablo bağlantısı verir.

Packet Loss veya diğer adıyla paket kaybı, bilgi kaybı oluştuğunda ortaya çıkar. Ağ bağlantısı aktarılırken bilgi kaybının oluşması ağ bağlantısını yavaşlatan başlıca nedenlerdendir. Bunun sonucu olarak ağ iletişimindeki güvenirlik azalır. Packet Reduction, sorunlu bir ağın en önemli nedenlerinden biri olduğundan bu problemden kurtulmak isteyen bir internet kullanıcısının paket kaybını durdurması önemlidir. Ağ trafiğinde bulunan bilgiler bir dizi ayrı birim şeklinde ve paket olarak gönderilir. Bu bilgilerin aynı sırada olması, doğru bir anlam ifade etmesi için önemlidir. Bilgiler Hız testi ayrı ayrı sıralandığında ise ağ trafiğinin tamamı oluşamaz ve tutarsız bir görünüme Hız testi sebep olur.

Yukarıdaki görsellerden de görebileceğiniz üzere farklı sitelerde yaptığımız hız testlerinin sonucunda farklı sonuçlarla karşılaştık. Bunun yanı sıra kullandığımız internet servis sağlayıcısının testinde de en yüksek hızı aldık.

Report this page